Zaznacz stronę

Badania , które należy wykonać...

Badania się niezbędne do tego by sprawdzić czy nasz organizm działa w prawidłowy sposób. Badamy się często, gdy zaczynają się początkowe stadia choroby, a powinniśmy to robić znacznie wcześniej. Teraz pytanie do Ciebie! Kiedy ty ostatnio robiłeś badanie?

Dlaczego ludzie wykonują badania?
– zmiana nawyków żywieniowych
– dla zdrowia
– dla świętego spokoju

Morfologia – jest to podstawowe badanie krwi, które stanowi punkt odniesienia człowieka zdrowego od chorego. Morfologia powinna być wykonywana raz w roku.

Kortyzol – jest to hormon, który jest odpowiedzialny za stresowe sytuacje w naszym życiu. Jego podwyższony poziom jak i obniżony może być powodem licznych chorób.

Próby wątrobowe – badanie to pomaga wykryć przewlekłe zapalenie wątroby, stłuszczeniem wątroby spowodowane otyłością, czy też zaburzeniami gospodarki tłuszczowej, nadużywaniem alkoholu i cukrzycą.

Badanie moczu – pozwala sprawdzić pracę narządów wewnętrznych

Badanie poziomu cukru we krwi – pełni główną rolę w diagnostyce oraz monitorowaniu cukrzycy

Tarczyca(TSH, FT4, FT3) – organ ten odpowiada za produkcję takich hormonów jak tyroksyna, kalcytonia, trójjodytronina, które regulują procesy przemiany materii. Gdy nasza tarczyca nie będzie pracować prawidłowo nie zredukujemy tkanki tłuszczowej i nie zbudujemy mięśni.

Libidogram – poziom cholesteroru

Kreatynina – sprawdzenie funkcjonowania nerek.

 

Dla kobiet

Estriadol –  to żeński hormon płciowy z grupy estrogenów. Estradiol reguluje popęd seksualny oraz rozwój cech płciowych kobiety.

Prolaktyna –  to hormon wydzielany w przysadce mózgowej. Zbyt wysoki poziom prolaktyny może być przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem. Zbyt duże stężenie hormonu prolaktyny we krwi może świadczyć o poważnych chorobach i bywa niebezpieczne.

 

Dla mężczyzn

Testosteron u mężczyzn jest wytwarzany głównie w jądrach i odpowiada za męskie cechy organizmu. W pierwszej kolejności za rozwój narządów płciowych i układ rozrodczy (penis, jądra, moszna, prostata, pęcherzyki nasienne). Sprzyja też kształtowaniu się drugorzędowych cech męskich – muskulatury, masy kości, rozłożeniu tłuszczu czy pogrubieniu strun głosowych.